Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2023

Πρωτάθλημα ΕΣΚΑΚ 2023-2024 1η αγωνιστική Πήγασος Α.Ο. Θυρέας-Παναργειακός B.C. 78-53

Πρωτάθλημα  ΕΣΚΑΚ 2023-2024 1η αγωνιστική Πήγασος Α.Ο. Θυρέας-Παναργειακός B.C.  78-53

21-10-2023

Η επιστροφή του Πηγάσου Α.Ο. Θυρέας στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΚ συνοδεύτηκε με νίκη!

Ειδικότερα, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής, στο κλειστό γυμναστήριο Άστρους η ομάδα μας κατέκτησε  τη νίκη με τελικό σκορ 78-53, απέναντι στον «Παναργειακό BC».

Η ομάδα μας ήταν από την αρχή του αγώνα μπροστά στο σκορ στηριζόμενη στην καλή της άμυνα!  Στο ημίχρονο βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 43-20.  Στην επανάληψη ο αντίπαλος μείωσε την διαφορά, όμως η ομάδα μας δεν απειλήθηκε και έφτασε στη νίκη, συμμετέχοντας όλοι οι παίκτες μας στον αγώνα!

Σκορ : 78-53 (19-9) (43-20) (59-45) (78-53)

Πήγασος (Κοψαύτης) : Μαντίκος 20 (3), Κουσκουνάς, Μετρητίκας 2, Ζαχαριάς 1, Κοψαύτης 18 (1),  Μαντάς 3 (1), Διαμαντόγιαννης  4, Νίτσιος 5, Μαυριάς 20 (4), Καρκούλης 2, Σπυράκος 3.

Παναργειακός BC (Κουλουριώτης) : Κόκκορης 4, Κολιατσόπουλος 23 (1), Κούρος, Μποζονέλος 2, Χρόνης 2, Δουβίκας, Λιάκος 6, Σκορδάς 1, Μπούκουρας 4, Μαστοράκης 2, Ντεβές, Χατζίκος 9.